فاسمیل - های - کلسیم


فاسمیل - های - کلسیم


امروزه چاقی به عنوان یک معضل جهانی مطرح بوده و سالانه تعداد زیادی از افراد خصوصاً بزرگسالان به دلیل مصرف غذاهای پر کالری و ناسالم و عدم ورزش کافی به آن دچار می شوند.

همچنین عدم مصرف کافی و جذب نادرست کلسیم در بسیاری از موارد باعث بروز پوکی استخوان شده و این موضوع هم اکنون به یکی از معضلات مهم جامعه پزشکی تبدیل شده است.

علاوه بر این، استفاده از محصولات لبنی پر چرب که حاوی مقادیر بالای چربی های اشباع بوده و ریسک ابتلا به چاقی و بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد نیز از دیگر عوامل خطرناک در عادت های غذایی روزانه مردم به شمار می رود.

برای رفع این مشکل، توصیه شده محصولات لبنی با حداقل چربی و غنی شده با ویتامین ها و املاح معدنی خصوصاً کلسیم به طور ویژه در دستور غذایی روزانه قرار گیرند.

ضمناً یک رژیم غذایی سالم، متنوع و متعادل شامل کلیه نیازهای غذایی روزانه بوده و در عین حال میزان انرژی آن نیز کنترل شده می باشد به همین جهت می تواند از افزایش نا خواسته وزن و عوارض منفی آن جلوگیری نماید.

بر این اساس شرکت فاسکا بلژیک محصولی بر پایه شیر را به نام فاسمیل- های کلسیم به مصرف کنندگان ارائه داده که ضمن برخورداری از خصوصیات یک شیر سالم و مغذی عاری از چربی های اشباع و مضر می باشد.

- محصـولی با چربی بسیار ناچیز و شامل 22 نـوع ویتامین و ماده معدنی می باشد.

- بر پایه شیر گاو

موارد استفاده:  - افرادی نظیر زنان باردار و شیرده که احتیاجات کلسیمی بالایی دارند.

                   - جلوگیری از پوکی استخوان بخصوص در افراد سالخورده

                   - تمرینات و رژیمهای غذایی مخصوص افراد چاق

                   - تامین کلسیم مورد نیاز رشد استخوان ها در نوجوانان

                   - تامین کلسیم و نیازهای تغذیه ای روزانه

فاسمیل- های کلسیم به صورت سرد و گرم قابل استفاده می باشد.

این محصول فاقد گلوتن می باشد لذا بیماران سلیاکی نیز می توانند از این محصول استفاده نمایند.

میـزان انــرژی فاسمیل-های کلسیم 353 کیــلو کالری در هر 100 گرم محصول می باشد کـه %58 آن از کربوهیدرات و %39.4 از پروتئین و %2.5 آن از چربی تامین می شود.

ترکیب پروتئینی به کار رفته در فاسمیل- های کلسیم بسیار غنی و مشابه به شیر تازه گاو می باشد.

مـیزان پروتئین ایـن محصول 35 گـرم در هر 100 گرم پودر یا به عبارتی 9/9 گرم در هر 100 کیلوکالری می باشد.

فاسمیل های-کلسیم یک محصول فاقد چربی است که میزان چربی آن نزدیک به صفر می باشد.

(0.15 درصد در شیر آماده) میزان اسیدهای چرب به کار رفته در این ترکیب بسیار اندک و در حدود 1 گرم در هر 100 گرم پودر می باشد.

فاسمیل- های کلسیم شامل 51 گرم کربوهیدرات در هر 100 گرم پودر می باشد. تنها کربوهیدرات موجود در این ترکیب، لاکتوز می باشد که منشا آن شیر تازه گاو می باشد.

فاسمیل- های کلسیم غنی از کلسـیم می باشد. میزان کلسـیم محصول 1650 میلی گرم در هر 100 گرم پودر می بـاشد. (%130 میزان متوسط کلسیم در شیرهای چربی گرفته شده). نـسبت کلسیم به فسفر محصول 1/7 می باشد. همچنین این محصول حاوی مقدار مناسبی ویتامینD جهت جذب بهتر کلسیم می باشد. بنابراین به راحتی می تواند جایگزین مکمل های کربنات کلسیم شود و به دلیل آنکه بخش زیادی از کلسیم را از منبع طبیعی شیر فراهم می کند، عوارض جانبی مانند رسوب در بدن را نخواهد داشت.

آهن: این ماده معدنی برای ساخت گلبول های قرمز خون حیاتی می باشد. کمبود آهن شایع ترین کمبود تغذیه ای در سراسر جهان می باشد. میزان آهن به کار رفته در این ترکیب 7/3 میلی گرم در هر 100 گرم پودر می باشد.

روی: این عنصر در سنتز پروتئین ها و متابولیسم کربوهیدراتها از اهمیت بالایی برخوردار است. روی در بیش از 300 واکنش آنزیمی دخیل است.

* منیزیوم برای قلب، عضله و کلیه مهم و مفید است. این ماده قسمتی از دندان و استخوان را می‌سازد. مهم‌تر از همه، این ماده آنزیم‌ها را فعال می‌کند و در چرخه انرژی بدن نقش دارد. منیزیوم همچنین استرس، افسردگی و بی خوابی را کاهش می‌دهد. ویتامین B6 به جذب منیزیوم مورد نیاز کمک می‌کند و با آن در بسیاری از واکنش های بیوشیمیایی بدن همکاری می‌کند.

مـیزان منیزیوم مـحصول 210 مـیلی گرم در هـر 100 گـرم پودر می باشد.(%190 میـزان متـوسط منیزیوم در شیرهای چربی گرفته شده).

- غنی از ویتامین های C, D, E, B12, B6, B2, B1, A ، اسیدفولیک، نیاسین، بیوتین و اسید پنتوتنیک.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت بهداشت کار است ©