گاسترو فیکس


گاسترو فیکس

 

گاستروفیکس غذایی ویژه جهت پوشش نیازهای تغذیه ای نوزادان در فاز بهبودی اسهال می باشد.

 

در نوزادانی که از شیر مادر استفاده می کنند، در فاز بهبودی اسهال پس از ORS تراپی می تواند در کنار شیر مادر تجویز شود و در نوزادان محروم از شیر مادر در فاز بهبودی اسهال جایگزین شیر خشک می شود. در فرمولاسیون گاستروفیکس به موارد زیر توجه شده است:

 

انرژی: به منظور تولید انرژی، از کـــربوهیـدرات های سهل الهضم اسـتفاده شـده است. این کربوهیدرات ها در دستگاه گوارش در حال بهبود، به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و جذب الکترولیت ها را بهبود می بخشند.

 

در ترکیب گاستروفیکس، مقادیر زیادی پروتئین مرغوب جهت مقابله با سوء هضم، به کار رفته است. این پروتئین ها در فرم کاملاً طبیعی می باشند و به کاهش اسمولاریته کمک می نمایند.

 

در گاستروفیکس نسبت کازئین به وی، معادل 82 به 18 است. کازئین در اسیدیته 4.6 از حلالیت کمتری برخوردار است و در معده به فرم نامحلول خود منعقد می شود و موجب تحمل بسیار مناسب در نوزاد و کاهش بروز استفراغ می گردد.

 

چربی: در موارد اسهال حاد، هضم و جذب چربی ها مختل می شود و چربی زیاد، احتمال بروز عدم تحمل غذایی (اسهال و استفراغ) را افزایش می دهد. بر این اساس، میزان چربی گاستروفیکس پایین آورده شده است.

 

به دلیل شیوع عدم تحمل لاکتوز طی پروسه اسهال حاد، گاستروفیکس فاقد لاکتوز می باشد.

 

در حدود 67 درصد انرژی گاستروفیکس از کربوهیدرات هایی نظیر گلوکز، فروکتوز، ساکاروز و مالتودکسترین حاصل می شود که سهل الهضم بوده و انرژی را به سرعت در اختیار نوزاد قرار می دهند. گلوکز و فروکتوز، مونوساکاریدهایی کاملا طبیعی هستند و برای جذب به آنزیم ها نیازی ندارند.

 

الکترولیت ها: برای جبران الکترولیت از دست رفته و در حال دفع از طریق مدفوع، سدیم، پتاسیم و کلر در مقادیر کافی به ترکیب اضافه شده است.

 

گاستروفیکس محصولی غنی از ویتامین های A،B1 ،B2 ،B6 ،B12 ،C ،D3 ،K1 ، E، نیاسین، بیوتین، اسیدفولیک و اسید پانتوتنیک می باشد که بر اساس استاندارد Codex Alimentarius و توصیه های FAO/WHO همه نیازهای ویتامینی نوزاد را در طول مصرف برطرف کرده و نوزاد را از مصرف هرگونه مکمل دیگری بی نیاز می سازد.

 

در گاستروفیکس از آهن استفاده نشده است. زیرا در موارد التهاب، آهن توسط عوامل بیماریزا مورد استفاده قرار می گیرد و رشد بیش از پیش باکتریهای مضر را موجب می گردد. با توجه به دوره کوتاه مصرف گاستروفیکس (معمولا یک هفته) و تغذیه همزمان با شیر مادر، علائم کمبود آهن در نوزاد بروز نخواهد کرد. تمامی عناصر ضروری در محصول، بر اساس استاندارد Codex Alimentarius و EU Experts به کار رفته اند.

 

دستگاه گوارش نوزادان در فاز بهبودی اسهال، تحمل مصرف غذای با اسمولاریته بالا را ندارد. اسمولاریته گاستروفیکس 304 میلی اسمول بر لیتر است که به راحتی توسط دستگاه گوارش نوزادان، در  فاز بـهبودی اسـهال قابل تــحمل می باشد. بار کلیوی این محصول 135 میلی‌اسمول بر لیتر است.

 

* برنج و پودر موز که در این محصول استفاده شده از گرید ویژه و به صورت هیدرولیز غیر آنزیمی تهیه شده که بدون مشکل از بدو تولد قابل تجویز است. این مواد خواص افزاینده قوام مــدفوع داشته و به عمــلکرد بهتـر گاستروفیکس در فاز بهبودی اسهال کمک می کنند.

 

این محصول فاقد گلوتن می باشد لذا بیماران سلیاکی نیز می توانند از این محصول استفاده نمایند.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت بهداشت کار است ©