• laptopmockup_sliderdy

  • laptopmockup_sliderdy

  • laptopmockup_sliderdy

انواع شیر خشک نوزاد ، غذای کودک و مکمل های ویژهرنوویت


رنوویت


رنوویت محصولی رژیمی حاوی میزان کم پروتئین است که می تواند در بیماران کلیوی جایگزین وعده های غذایی معمول شده و یا به عنوان مکمل غذایی از طریق دهان یا لوله مورد استفاده قرار گیرد.

رنوویت یک محصول رژیمی است که به خصوص برای بیماران با اختلال کلیوی و نارسایی کلیه تهیه شده و به دلیل چگالی بالای انرژی و کیفیت بالای پروتئین آن که با 3 اسید آمینه ضروری غنی شده است مناسب حال این بیماران می باشد.

رنوویت قادر است با ممانعت از کاتابولیسم پروتئین، از تجمع مواد زائد نیتروژن و فسفر در گردش خون و گسترش اسیدوز جلوگیری کند. ترکیب اسیدهای چرب در رنوویت به خوبی متعادل شده و مالتودکسترین قسمت عمده کربوهیدرات را تشکیل می دهد.

غنی سازی محصول با اسیدهای آمینه ایزولوسین، متیونین و فنیل آلانین یک تعادلی مطلوب در رفع نیاز اسید های آمینه ضروری ایجاد کرده است.

رنوویت حاوی فیبرهای غذایی است که موجب کارکرد طبیعی روده می شود.

در رنوویت به منظور جلوگیری از هرگونه عوارض در بیماران کلیوی، مقدار سدیم، پتاسیم و فسفر بسیار پایین است.

رنوویت همچنین حاوی مقداری فروکتوز است که طعم شیرین ملایمی برای فرآورده ایجاد کرده و افزودن طعم وانیل، آنرا خوشایندتر کرده است. فروکتوز این مزیت را نیز دارد که موجب افزایش سطـح گلوکز خون، به اندازه ای که ساکارز و گلـوکز ایجاد می کنند، نمی شود. این نکـته برای بیماران کلیوی که بطور متناوب با افزایش گلوکز خون مواجه می شوند بسیار مهم است.

این محصول فاقد گلوتن می باشد لذا بیماران سلیاکی نیز می توانند از این محصول استفاده نمایند.

موارد مصرف:

اورمی
نارسایی کلیوی
میانگین ترکیبات:

%7.8 پـروتئینـها، %22.2  چـربی هـا، %62.6 کـربوهـیدراتها (فـیبر رژیـمی %2/3)، %3.2  مـواد مـعـدنـی و %2.8 رطوبت

دستور تهیه:

برای تهیه، آب ولرم را به 10 پیمانه رنوویت اضافه کنید تا زمانی که به ترکیب 160 میلی لیتر غذای مایع دست پیدا کنید. (1 پیمانه برابر 5 گرم از پودر و در این حالت یک میلی لیتر شامل 1.5 کیلوکالری است). در این صـورت اسـمولالیته برابر 423 میلی اسمـول بر کیـلوگرم خواهد بود.

برای بیمارانی که قادر به تحمل میزان بالاتری مایعات هستند، آب را تا زمانی که به 240 میلی لیتر برسد اضافه می کنیم. (در این حالت یک میلی لیتر، 1 کیلوکالری انرژی تامین می کند). در این صورت اسمولالیته برابر 320 میلی اسمول بر کیلوگرم خواهد بود.

دستورهای غذایی:

برنامه غذایی توسط پزشک یا مشاور تغذیه تعیین می شود.
یک وعده 50 گرمی، میزان 3.9 گرم پروتئین و 242 کیوکالری انرژی تامین می کند.
8 بار تغذیه در روز و هر بار 50 گرم (یک قوطی برابر 400 گرم)، 31 گرم پروتئین و 1936 کیلوکالری انرژی به بدن بیمار می رساند.